Awans dla nauczycieli w Złocieńcu: Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego

Awans dla nauczycieli w Złocieńcu: Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego

Podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w sali narad Urzędu Miejskiego w Złocieńcu, pięciu nauczycielom z przedszkola i szkół podstawowych prowadzonych przez lokalną gminę zostało wręczonych aktów nadania stopnia awansu zawodowego. Akt ten oznacza, że zostali oni awansowani do stopnia nauczyciela mianowanego.

Zgodnie z procesem, który miał miejsce 2 sierpnia 2023 r., wszyscy nauczyciele przeszli pomyślnie procedurę egzaminacyjną, co umożliwiło im uzyskanie pozytywnego wyniku. Oznacza to, że teraz są formalnie uznani za nauczycieli mianowanych.

Nim jednak doszło do wręczenia tych oficjalnych dokumentów, nauczyciele musieli złożyć ślubowanie. Świadkami tego ważnego momentu były osoby zarówno z samorządu lokalnego, jak i dyrektorzy placówek edukacyjnych. Wśród nich byli Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Złocieńcu, Elżbieta Frankowska oraz jej koleżanka z Rady, Monika Kuczyńska-Kochana. Obecni byli również dyrektorzy szkół i przedszkola, w których nauczyciele pracują: Janina Król, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu, Małgorzata Szcześniak, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu oraz Małgorzata Janda, dyrektor Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu.