Bajkowa wystawa w Książnicy Pomorskiej

Bajkowa wystawa w Książnicy Pomorskiej
Książki są mostem łączącym rzeczywistość ze światem marzeń.  Rozbudzają wyobraźnię  i uczą kreatywności. Jednak czym byłyby bajki bez barwnych ilustracji, które są równie ważne jak sama ich treść.
Jeśli myślicie podobnie, koniecznie wybierzcie się na wystawę „O rany! Jestem zilustrowany. Dziecięca ilustracja książkowa: ilustratorzy zachodniopomorscy”. Jest to wydarzenie poświęcone ilustratorom książek dla dzieci. Wystawa ma na celu zapoznanie odwiedzających z twórczością lokalnych ilustratorów. Można na niej zobaczyć dzieła kilkunastu ilustratorów oraz zapoznać się z ich sylwetkami.  Są to przedstawiciele zarówno  starszego, jak i młodszego pokolenia. Poza książkami wystawa prezentuje także oryginalne dzieła oddane do dyspozycji przez autorów.
Zebrane dzieła pokazują różnorodność twórczości artystów wywodzących się z regionu. Ponadto są świadectwem ich talentu, pomysłowości i wysokiej wrażliwości.

Interaktywna wystawa ma zachęcić gości do aktywnego udziału. Dzieci i dorośli mogą spędzić czas na malowaniu, tworzeniu ozdób lub wewnątrz tajemniczego domku.  Istnieje także możliwość zrobienia sobie zdjęcia na specjalnej książkowej ściance, zagrania  na miniaturowym instrumencie lub stworzenia własnego  przedstawienia z wykorzystaniem udostępnionych kukiełek.

Jeśli jesteście miłośnikami książek, nie macie pomysłu na spędzenie popołudnia lub wolnego dnia, koniecznie zajrzyjcie do Książnicy Pomorskiej i odwiedźcie bajową wystawę.  Na pewno nie będzie to zmarnowany czas. Być może dzieła, które tam zobaczycie, staną się inspiracją dla was lub waszych dzieci.

Na temat bajek pisze również strona https://www.uwagazabawa.pl/