Bezpłatna komunikacja miejska w gminie Złocieniec – projekt pilotażowy

Bezpłatna komunikacja miejska w gminie Złocieniec – projekt pilotażowy

W ramach swoich innowacyjnych działań, gmina Złocieniec, będąca pierwszą z gmin powiatu Drawskiego, wprowadza nowatorski program dotyczący bezpłatnej komunikacji miejskiej. Projekt ten ma charakter pilotażowy i jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem na taką skalę w tym powiecie.

Za świadczenie usług komunikacyjnych odpowiadać będzie firma PKS Złocieniec Sp. z o.o. Do dyspozycji pasażerów oddane zostaną dwa busy, w tym jeden elektryczny, przygotowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Taki układ ma na celu sprostanie potrzebom najbardziej wymagających użytkowników, przede wszystkim osób starszych i z niepełnosprawnościami.

W ramach pilotażowego programu przewidziane są dwie linie: Osiedle Budowo – Osiedle Pomorskie oraz Osiedle Gronowskie – ulica Chrobrego. Start pilotażu zaplanowano na dzień 6 listopada 2023 roku i potrwa on do 17 listopada 2023 roku. Kursy odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

Dodatkowo, korzystając z okazji bezpłatnego testowania mikrobusa elektrycznego, gmina Złocieniec planuje na okres dwóch tygodni uruchomienie bezpłatnych połączeń na trasach:

Kurs A: Osiedle Budowo – Osiedle Czaplineckie – Centrum – Osiedle Pomorskie

Kurs B: Osiedle Gronowskie – Centrum – Osiedle Czaplineckie – ulica Chrobrego.