Droga moda na ulubieńców królowej

Droga moda na ulubieńców królowej

Przez właścicieli są nazywane puchatymi jamniczkami, bochenkami chleba czy liskami. Welsh Corgi Pembroke to psy, które szczególnie upodobała sobie królowa Elżbieta II. Od pewnego czasu stają się one także popularne w naszym kraju.  Przyczyniła się do tego zapewne popkultura, która zaczęła wykorzystywać wizerunek tego uroczego czworonoga. Możemy go spotkać na koszulkach i innych elementach garderoby oraz na wielu przydatnych mniej lub bardziej gadżetach.

Welsh Corgi Pembroke to rasa od lat identyfikowana z Walią. Niewysokie, jamnikowate pieski z długim tułowiem i wielkimi uszami od lat 90 nazywane są psami królowej.  Nie bez powodu, ponieważ Elżbieta II jest ich wierną fanką.  Swojego pierwszego „liska” dostała już w wieku 7 lat. Od tego czasu nieustannie można ją widywać na salonach w towarzystwie tych charakterystycznych czworonogów.

Małe Corgi są chyba najsłodszymi szczeniakami, jakie można sobie tylko wyobrazić.  Nie można jedna dać się zwieść ich urokowi.  Silny charakter i tendencja do dominowania, jeśli nie postawimy w porę granic, mogą dać się nam we znaki.

Psy tej rasy lubią ruch i jest on im potrzeby dla utrzymania zdrowia psychicznego i kondycji.  Gra w piłkę zabawki logiczne i maty węchowe to coś, czym można im sprawić ogromną przyjemność.  Są bardzo pojętne i szybko uczą się nowych sztuczek. Bardzo cenią sobie czas spędzony z człowiekiem, a nauka jest dla nich również zabawą.

Decydując się na zakup Welsh Corgi Pembroke należy mieć świadomość, że będzie to spory wydatek. Pamiętajmy, aby brać pod uwagę jedynie, legalne i certyfikowane hodowle. Daje nam to gwarancję zakupu zdrowego i szczęśliwego pieska, który będzie naszym towarzyszem i przyjacielem.

Na temat prawidłowego wychowania psa można przeczytać na stronie https://e-ostrow.pl/