Festiwal podróżniczy coraz bliżej

Festiwal podróżniczy coraz bliżej

W dobie pandemii wiele osób musiało na pewien czas porzucić swoja pasję do podróżowania. Niektórzy nie zważając na przeciwności, wybierali dostępne kierunki i mimo wszystko odkrywali nowe rejony. Miłośników podróży jest coraz więcej. To rozwijające hobby staje się coraz bardziej popularne. Chętnie oglądamy programy podróżnicze, czy książki napisane przez osoby, które raczej nie usiedzą na miejscu. Lubimy słuchać i relacji i wyobrażać sobie, że my też moglibyśmy żyć w taki sposób. Okazją do poznania takich osób są miedzy innymi festiwale podróżnicze. Już niedługo jeden z nich odbędzie się w naszym mieście.

 

Znani podróżnicy odwiedzą Złocieniec

Festiwal podróżniczy pod nazwą Złocieniec na 16 Południku jest ważnym wydarzeniem dla całego miasta, a także powiatu drawskiego.  Jest popularny w skali całego regionu i od początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

W tym roku festiwal organizowany między innymi przez Złocieniecki Ośrodek Kultury odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia.

W czasie podróżniczego weekendu będzie można poznać ciekawe osoby z regionu i kraju.  To okazja do posłuchania historii podróżników nagradzanych za organizowane przez nich wyprawy na najbardziej znanych wydarzeniach podróżniczych w kraju.

 

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć między innymi Przemka Kossakowskiego, Robba Maciąga, Kamilę Kielar, czy Jakuba Rybickiego

Oprócz spotkań z podróżnikami dla uczestników imprezy przygotowano dodatkowe atrakcje. Będzie można wziąć udział w warsztatach dla dużych i małych, poćwiczyć jogę, czy posłuchać muzyki na jednym z koncertów.

Miłośników podróży zapraszamy do zapoznania się z artykułami na stronie https://www.nakoncuswiata.pl/