Interwencja służb ratunkowych z powodu wydobywającego się gazu w Złocieńcu

Interwencja służb ratunkowych z powodu wydobywającego się gazu w Złocieńcu

W ostatni czwartek, dokładnie około 18.20, do centrali alarmowej wpłynęło zgłoszenie o potencjalnym niebezpieczeństwie w budynku mieszkalnym w miejscowości Złocieńcu, położonym przy ulicy Cieszyńskiej. Informacja ta została przekazana przez obecnych na miejscu mieszkańców kamienicy, którzy zaalarmowali służby, że w jednym z pomieszczeń budynku wyraźnie czuć zapach gazu.

Okazało się, że lokatorzy zdołali dostać się do wnętrza jednego z mieszkań, gdzie zauważyli mężczyznę otoczonego chmurą gazu. W obliczu takiego zagrożenia natychmiast wezwano specjalistyczne służby ratunkowe. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu, strażacy wojskowi stacjonujący również w tej samej miejscowości oraz ekipa strażacka z JRG Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pomorskiego.

Nie ograniczono się jednak tylko do sił pożarniczych. Do działań skierowani zostali również medycy, funkcjonariusze policji oraz specjaliści z pogotowia gazowego. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie prowadzone przez policję, które ma na celu wyjaśnienie przyczyn tego niebezpiecznego zdarzenia.