Kontynuacja festiwalu Pol’and’Rock na lotnisku Czaplinek-Broczyno zapewniona na kolejne trzy kolejne lata

Kontynuacja festiwalu Pol’and’Rock na lotnisku Czaplinek-Broczyno zapewniona na kolejne trzy kolejne lata

Nadchodzące trzy edycje festiwalu Pol’and’Rock, prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tak jak w latach ubiegłych, odbędą się na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. Umowę dzierżawy tej lokalizacji podpisali Jurek Owsiak, twórca wydarzenia, i burmistrz Czaplinka, Marcin Naruszewicz.

Jurek Owsiak, inicjator owego muzycznego przedsięwzięcia, podkreśla, że możliwość dzierżawy większego terenu na kolejne trzy lata pozwoli na efektywniejszą organizację tych znaczących imprez. Z takim zapleczem logistycznym będzie można podejmować decyzje z długofalową perspektywą, co bezpośrednio wpłynie na jakość przygotowań do festiwalu – zaznaczył prezes Fundacji WOŚP.

Impreza na lotnisku Czaplinek-Broczyno przyczynia się do promocji zarówno gminy jak i całego regionu – podkreśla Marcin Naruszewicz, burmistrz Czaplinka. W jego opinii korzyści są nieocenione, zwłaszcza jeżeli chodzi o promocję. Prócz oczywistego zysku promocyjnego, festiwal przekłada się również na wzrost liczby turystów, którzy decydują się na pozostanie w regionie zaraz po zakończeniu festiwalu. Czaplinek ma bowiem do zaoferowania wiele atrakcji – malownicze jeziora, gęste lasy i tereny, które do tej pory nie zostały w pełni odkryte – podsumował burmistrz.