Korowód Barw i Radości podczas VIII edycji Święta Drawy w Złocieńcu

Korowód Barw i Radości podczas VIII edycji Święta Drawy w Złocieńcu

Już 22 lipca, jak co roku, staniemy się uczestnikami barwnego korowodu sunącego ulicami naszego miasteczka. To jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń Święta Drawy, które łączy mieszkańców w radosnym świętowaniu. W czasie korowodu ulice Złocieńca ożyją i wypełnią się kolorami, muzyką i uśmiechem. 

Lokalne organizacje, szkoły, kluby sportowe, grupy artystyczne, stowarzyszenia, wspólnoty, bractwa i wiele innych środowisk reprezentujących różnorodne dziedziny życia miasteczka przygotują swoje unikalne prezentacje. W korowodzie możemy oczekiwać artystycznych wystąpień, jak choćby grup tanecznych czy orkiestry dętej.

Korowód poprowadzi Królowa Drawa – strażniczka rzeki będąca symbolem harmonii między człowiekiem, a przyrodą. Przejdziemy z nią nad brzegi rzeki, gdzie czekać będzie moc atrakcji, niespodzianek i rozrywki trwającej do późnych godzin nocnych.

Tematem przewodnim tegorocznej VIII edycji Święta Drawy jest flora i fauna naszej rzeki. Organizatorzy zachęcają do przygotowania kostiumów, stworzenia maski, nakryć głowy lub oryginalnych makijaży. Korowód sunący ulicami Złocieńca podczas Święta Drawy to nie tylko spektakl wizualny, ale również okazja do zacieśniania więzi społecznych.