Młodzi zawodnicy klubu "Traper" Złocieniec zasłynęli na Mistrzostwach Polski do lat 14 w Orientacji Sportowej w Sycowie

W mieście Syców odbyły się Mistrzostwa Polski dla dzieci do 14 lat w dyscyplinie Orientacja Sportowa, które noszą nazwę „Puchar Najmłodszych”. Turniej zgromadził najlepsze kluby tego sportu z całego kraju. W grupie zawodników znaleźli się również reprezentanci Klubu „Traper” z miasta Złocieniec.

Na początku mistrzostw, podczas sprinterskiego biegu, zawodnicy z Złocieńca zaprezentowali się wyjątkowo dobrze. Olek Szutko triumfował w swojej kategorii, wyprzedzając ponad 40 przeciwników, a drugi uczestnik stracił do niego aż 63 sekundy. Wśród zawodników starszych Łukasz Duda zdobył srebrny medal, tracąc jedynie 9 sekund do zwycięzcy. Karol Łukijański także mógł pochwalić się srebrnym medalem, ale w niższej kategorii wiekowej.

Drugiego dnia rywalizacji nastąpiła walka na dystansie klasycznym. Ponownie najlepszy okazał się Aleksander Szutko, natomiast trzecie miejsce zajął Łukasz Duda. Na czwartej pozycji, tuż za podium, uplasowali się Basia Szydłowska i Karol Łukijański. Do pierwszej dziesiątki zdołały dotrzeć również Eliza Trela i Iza Borowiec, które ukończyły bieg na 10 miejscu.

Trzeciego dnia mistrzostw były rozgrywane sztafety. Klub „Traper” wystawił jeden zespół składający się z zawodników z różnych kategorii wiekowych: Olek Szutko, Karol Łukijański i Łukasz Duda. Startowali oni w sztafecie M14 i zajęli wysokie, siódme miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy klubu Traper ze Złocieńca osiągnęli 6 miejsce. W skład reprezentacji wchodzili: Kinga Łukijańska, Iza Borowiec, Eliza Trela, Basia Szydłowska, Karol Łukijański, Łukasz Duda i Aleksander Szutko.