Naturalny sposób na pozbycie się ślimaków z ogródka

Naturalny sposób na pozbycie się ślimaków z ogródka

Ślimaki są największą  zmorą właścicieli większych i mniejszych ogródków. Potrafią spowodować wiele szkód niszcząc zarówno kwiaty jak i warzywa. Czy można co zrobić, aby uniknąć takich przykrych sytuacji?  Oczywiście, rozwiązanie jest łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. A co najlepsze, nie będą nam potrzebne żadne szkodliwe dla środowiska środki chemiczne.  Potrzebna jest nam jedynie wiedza na temat roślin, za którymi nie przepadają ślimaki. Jeśli zasadzimy je w naszych ogródku, nieproszeni goście będą go omijać z daleka.

Co warto wiedzieć  o ślimakach

Ślimaki możemy podzielić na dwa rodzaje. Te, które noszą na grzbiecie muszle i nie są zainteresowane naszymi uprawami oraz te, bez muszli, stanowiące zagrożenie dla naszych upraw.

Pomimo tego, że szkodniki zyskały miano uciążliwych szkodników, powinniśmy pamiętać, że są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu.  Stanowią pożywienie dla myszy, jeży oraz ptaków. Ponadto zjadają rozkładające się rośliny oraz tak nielubiane przez nas chwasty.

Aby pozbyć się ślimaków z naszego ogrodu i sprawić, aby omijały go z daleka, wystarczy wiedzieć, jakie rośliny je przyciągają, a jakie odstraszają.

Zwróćmy uwagę przede wszystkim na gatunki, które są dla nich niczym magnes. Możemy do nich zaliczyć buraka, fasolę, paprykę, cukinię, bazylię i słonecznik. Jeśli lubimy warzywa z własnego ogródka, musimy zatem poszukać jakiegoś kompromisu. Unikajmy również sadzenia fiołków.

Co zatem powinniśmy posadzić, aby ślimaki nie pojawiły się na naszej posesji? Dobrym wyborem jest pelargonia, begonia, nasturcja, lawenda oraz krwawnik. Niezawodny powinien okazać się także czosnek i majeranek.

Na ten temat pisze również strona https://www.eagleexpress.pl/