Nowoczesna edukacja w obszarze odnawialnych źródeł energii dla uczniów z Drawska Pomorskiego dzięki dotacji

Nowoczesna edukacja w obszarze odnawialnych źródeł energii dla uczniów z Drawska Pomorskiego dzięki dotacji

Drawsko Pomorskie otrzymało wsparcie finansowe w kwocie 75 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze Szczecina. Te fundusze zostały przeznaczone na stworzenie nowoczesnej przestrzeni do nauki dla uczniów z Mielenka Drawskiego, której głównym celem jest edukacja w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Eko-Pracownia, nosząca nazwę „Dbam o zielone”, została oficjalnie otwarta przez kilka ważnych osób. Wśród nich znaleźli się Prezes Funduszu, Marek Subocz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Małgorzata Golińska, Burmistrz Drawska Pomorskiego, Krzysztof Czerwiński oraz Dyrektor Szkoły w Mielenku, Wiesława Hnatewicz.

Dzięki inwestycji przeprowadzone remonty wprowadziły szereg udogodnień. W sali pojawiła się nowa instalacja elektryczna i oświetlenie. Wyposażono ją także w meble oraz laptopy i interaktywną tablicę. Uczniowie mają teraz do dyspozycji nowoczesne modele i pomoce naukowe, które ułatwią im zrozumienie zasad funkcjonowania energii odnawialnej.