Pewność siebie to podstawa sukcesu

Pewność siebie to podstawa sukcesu

Pewność siebie  ułatwia rozwój kariery i funkcjonowanie we współczesnym świecie. Często mówi się, że jest to jedna z głównych cech, która przyciąga do nas ludzi. Zarówno jeśli chodzi o relacje partnerskie jak i towarzyskie. Jednak dla niektórych jest to szczyt nie do zdobycia.

Co sprawia, że brakuje nam pewności siebie

Jeśli myślimy o sobie w sposób negatywny, brak nam wiary we własne siły i skupiamy się na swoich kompleksach, wpadamy w pułapkę braku samoakceptacji. Skupiamy się na negatywnych aspektach życia, wstydzimy się wychodzić z domu i z kimkolwiek spotykać, czujemy się niewystarczająco dobrzy. Taki obraz wysyłamy do otoczenia. Nie akceptujemy siebie, w związku z czym, nasze otoczenie odbiera nas w taki sam sposób. Jako osoby niegodne uwagi, nudne, zakompleksione i skryte. Nie mówimy tutaj o sytuacjach, kiedy po śmierci najbliższej osoby lub w wyniku trudnych sytuacji życiowych załamujemy się i potrzebujemy czasu, by wrócić do równowagi psychicznej. Chodzi bardziej o  długotrwały problem, mogący doprowadzić do depresji lub innych chorób psychicznych.

Jak zyskać pewność siebie

Przede wszystkim nie skupiaj się na swoich wadach, ale staraj się dostrzec w sobie jak najwięcej zalet. Postaraj się siebie polubić. Pomyśl o sobie jak o przyjacielu, który potrzebuje dobrych rad i opieki.  Zamiast się zamartwiać, sprawiaj sobie drobne przyjemności takie jak zakup czegoś nowego lub wyjście do kina czy kawiarni.

Jeśli masz przed sobą cel, którego osiągniecie wydaje ci się niemożliwym do zrealizowania, podziel go na mniejsze zadania, które możesz stopniowo realizować. Podążaj mały krokami, ale do przodu. Zobaczysz ile radości mogą dawać nawet te najmniejsze sukcesy.

Zadbaj również o swój wygląd zewnętrzny. zmień fryzurę, kup sobie kilka nowych ubrań. Zrób wszystko, aby zacząć się sobie podobać. Uśmiechnij się do swojego odbicia w lustrze i powiedz sobie komplement. Zobaczysz, że inni szybko dostrzegą pozytywne zmiany jakie w tobie zacho0dzą. Pamiętaj, aby zyskać szacunek i uznanie innych musisz najpierw zbudować je w sobie.