Policja zachodniopomorska podsumowała ubiegły rok na drogach 

Policja zachodniopomorska podsumowała ubiegły rok na drogach 

Policjanci na początku każdego roku, przygotowują podsumowanie danych statystycznych. Pozwala to porównać dane z ubiegłymi latami oraz zaplanować działania kontrolne i edukacyjne. Jak wyglądał rok 2022 na drogach w województwie zachodniopomorskim? 

Miniony już 2022 rok pozwolił na odnotowanie mniejszej ilości wypadków drogowych. Zmniejszyła się także liczba osób, które straciły życie lub zostały ranne w wypadkach w województwie. Dane statystyczne wykazują bowiem, że w całym roku doszło do 892 wypadków drogowych. To mniej o 5,8% w porównaniu do ubiegłego roku. Na skutek wypadku zginęło 75 osób (mniej o 21%), a rannych zostało 1007 (mniej o 8%). Funkcjonariusze policji zostali ponadto poinformowani o wystąpieniu w zachodniopomorskim 16 779 kolizji (mniej o 13,7%). 

Niezmienne stały się najczęstsze przyczyny wystąpienia wypadków, wśród których jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków oraz nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. 

Funkcjonariusze informują o kontynuacji wzmożonych kontroli na drogach w województwie zachodniopomorskim. Pragną przy tym zachować pozytywnie kształtujący się trend obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego.