Przedszkolaki z wizytą u policjantów w Złocieńcu

Przedszkolaki z wizytą u policjantów w Złocieńcu

Dzieci z przedszkola odwiedziły Komisariat Policji w Złocieńcu. Na wizycie dowiedzieli się, na czym polega praca funkcjonariuszy oraz jak bezpiecznie przemierzać drogę do przedszkola. Miały także okazję na zwiedzić posterunek policji oraz obejrzeć sprzęt, na którym pracują policjanci. 

Policjanci z powiatu drawskiego codziennie dbają o poprawę bezpieczeństwa, realizując ustawowe obowiązki. Funkcjonariusze chętnie dzielą się niezbędną wiedzą również z najmłodszymi. Odwiedzają szkoły i przedszkola, żeby uświadomić najmłodszych o ich prawach, ale również obowiązkach i bezpieczeństwie. Zdarza się, że dzieci odwiedzają także jednostki Policji. 

Z wizytą w Komisariacie Policji w Złocieńcu przybyły niedawno dzieci z przedszkola. Goście mieli okazję dowiedzieć się, jaką funkcję pełni zawód, którym jest policjant oraz w jaki sposób rozsądnie korzystać z numerów alarmowych. Przeprowadzona została również lekcja o bezpieczeństwie, podczas której mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach poruszania się po drodze. Wizyta pozwoliła na zwiedzenie komisariatu, zobaczenia sprzętu policyjnego oraz na przyjrzenie się codziennej pracy funkcjonariuszy.