Rajski dzień na Rayskiego w Szczecinie już w najbliższą niedzielę

Rajski dzień na Rayskiego w Szczecinie już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę po raz czwarty będziemy mogli sprawdzić, co się stanie, jeśli na jeden dzień zamkniemy ruch, na jednej z głównych ulic miasta.17 lipca  w godzinach 12-20 będzie można skorzystać z atrakcji, przygotowanych specjalnie na tę okazję.  W tym dniu samochody nie będą miały wstępu na Rajską.  Mieszkańcy bezpiecznie będą mogli bezpiecznie się bawić i korzystać z propozycji przygotowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będzie można odwiedzić między innymi strefę książkową i wziąć udział w spotkaniach literackich. Oprócz tego, pojawią się tam także wystawcy tacy jak wydawnictwo Dudowie,  Granda, Petersen, Kamienica w Lesie. Odwiedzający będą mieli także okazję spotkać się z autorką książki Priviet! znaczy cześć!” Aleksandrą Zaborską. Na Rayskiego zawita również Wojtek Ciesielski, który ma w planach stworzenie komiksu o Śródmieściu. Będzie to dzieło o wymiarach 2,5 na 2,5 metra.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono także lokalnych przedsiębiorców. Mieszkańcy Szczecina będą mogli zobaczyć działania artystyczne Jacka Karolczyka oraz skosztować kawowych smakołyków w Jamaican. Shop.  Brodacze zapewne chętnie odwiedzą Barber Shop, który cały dochód zebrany 17 lipca ma zamiar przeznaczyć na zakup drona dla Ukrainy.

Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w animacjach i warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy POLITES.  Na Rajskiego zadebiutują w tym roku przedstawiciele AISEC Polska.  Przedstawią ofertę wolontariatu, która zawiera takie perełki jak wyjazd na Sri Lankę, gdzie wolontariusze zajmują się ochroną dzikich gatunków zwierząt.