Regaty na jeziorze Siecino wzbudziły duże zainteresowanie

Regaty pod nazwą „Żagle 2022”  zostały rozegrane w dniach 5-7 lipca na jeziorze Siecino.  W ich ramach odbyły się Mistrzostwa Polski, Puchar Starosty Drawskiego w klasie ISA 407 do lat 14, do lat 19 i Senior Open, 17 Mistrzostwa PSKO w klasie OPTIMIST do lat 11 oraz Puchar Burmistrza Złocieńca w klasie ILCA 4.7.

Wśród osób, które otworzyły zawody bezwzględnie należy wymienić prowadzącego imprezę Piotra Maxa Maksona, panią prezes UKS Szkwał Annę Kamińską,  zastępcę burmistrza miasta Złocieńca Natana Fiutowskiego, a także gościa specjalnego, panią Romanę Kowalewicz.  Zanim rozpoczęto rywalizację, przywitano uroczyście uczestników biorących udział w regatach, trenerów, wszystkich gości oraz licznie zgromadzoną na miejscu zawodów publiczność. Następnie, przez poczet sztandarowy na maszt została wciągnięta flaga.

W regatach wzięło udział aż 162 zawodników reprezentujących 35 klubów z całego kraju. Pojawili się również przedstawiciele dwóch klubów zagranicznych pochodzący z Hiszpanii oraz Czech.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, zawody rozpoczęli zawodnicy klas Optimist, ISA 407 oraz Ilca 4.7. W dniu inauguracji uczestnicy mogli się cieszyć dobrymi warunkami żeglarskimi. W związku z czym, bez większych problemów udało się rozegrać oba wyścigi klasy Optimist zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Ponadto przeprowadzono trzy wyścigi w klasie ISA 407 i Ilca 4.7. Wiatr wiejący z prędkością   od 3 do 5 m/s umożliwił wykorzystanie całej powierzchni jeziora.

Również dzieci mogły wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach klasy Optimist C. w trzech wyścigach wystartowało 4 najmłodszych uczestników. Każdy z nich ukończył pomyślnie konkurencję, otrzymał dyplom oraz nagrodę.

Jezioro Siecino jest tylko jedną z licznych atrakcji w okolicy. Więcej zostało opisane w tekście Co warto zobaczyć w Złocieńcu i na Pojezierzu Drawskim