Trzy dni i czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Trzy dni i czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Wystarczyły niespełna trzy dni, aby policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim i Komisariatu Policji w Złocieńcu zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ponadto doprowadził do kolizji drogowej.

Do pierwszego ujęcia osoby nietrzeźwej, która zdecydowała się wsiąść za kółko, doszło w Drawsku Pomorskim. Zatrzymana do kontroli drogowej kobieta jechała samochodem marki Toyota, w którym znajdowało się również dwóch pasażerów. Podczas prowadzonych czynności policjanci wyczuli od 69-latki wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym powietrzu kobiety ponad 2 promile alkoholu, co potwierdziło podejrzenia.

Natomiast kolejnym z nietrzeźwych kierujących okazała się 48-letnia mieszkanka Złocieńca. Gdy policjanci zatrzymali samochód, którym podróżowała do kontroli, próbowała ona przesiąść się na miejsce pasażera, na którym siedział mężczyzna. Wychodząc z samochodu, miała wyraźny problem z utrzymaniem równowagi, a badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jej organizmie. Tego samego dnia zatrzymano również 36-letniego mieszkańca Czaplinka, mającego 1,28 promila.

Jak informuje mł. asp. Karolina Zych do czwartego z zatrzymań osoby nietrzeźwej za kółkiem doszło w Drawsku Pomorskim. Policjanci byli tego dnia świadkiem kolizji drogowej, podczas której kierowca, cofając, uderzył w poprawnie zaparkowany pojazd. Wyraźnie czuć było od mężczyzny woń alkoholu. Okazało się, że spowodował kolizję, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej wydarzeń ze Złocieńca w zakładce: Kronika Policyjna.