Uroczysta przysięga wojskowa na Stadionie Miejskim w Złocieńcu

Uroczysta przysięga wojskowa na Stadionie Miejskim w Złocieńcu

W sobotę, 23 września, na arenie Stadionu Miejskiego w Złocieńcu miało miejsce uroczyste zdarzenie – przysięga wojskowa Żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. W ciągu czterech tygodni, czyli dokładnie 28 dni, rekruci uczestniczyli w intensywnym szkoleniu organizowanym przez 2 Brygadę Zmechanizowaną w Złocieńcu.

Ceremonia była zorganizowana pod patronatem Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, generała brygady Dariusza Machuli. W obecności gości specjalnych oraz bliskich, którzy zostali zaproszeni na tę wyjątkową chwilę, aż 181 kandydatów złożyło układane słowa przysięgi.

Zakończenie szkolenia podstawowego i składanie przysięgi wojskowej to ważne momenty w życiu każdego żołnierza, gdyż oznaczają awans do stopnia szeregowego. Teraz młodzi ludzie są gotowi na kolejny krok w swojej wojskowej karierze – specjalistyczne szkolenie, które połączone jest z pełnieniem obowiązków w jednostce wojskowej wybranej przez siebie.

Ceremonia przysięgi w Złocieńcu zakończyła się defiladą pododdziałów. Najlepsi rekruci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki podczas szkolenia, otrzymali listy gratulacyjne od dowódcy, gen. bryg. Dariusza Machuli.

Do przygotowania uroczystości zaangażowane były również instytucje, które regularnie współpracują z 2 Brygadą Zmechanizowaną ze Złocieńca. Reprezentowały one swoje stanowiska promocyjne. Pozostała część wydarzenia to pokaz sprzętu wojskowego, który został zorganizowany na zewnątrz stadionu miejskiego po zakończeniu ceremonii przysięgi.