W Drawsku Pomorskim odkryto pokaźną ilość pocisków pochodzących z okresu II wojny światowej

W Drawsku Pomorskim odkryto pokaźną ilość pocisków pochodzących z okresu II wojny światowej

W malowniczym Parku Chopina, usytuowanym w Drawsku Pomorskim, doszło do znalezienia pokaźnej ilości, bo ponad 70, pocisków datowanych na czas II wojny światowej. Odpowiedzialnym za zabezpieczenie tego niebezpiecznego znaleziska zostali saperzy. W operację zaangażowani byli członkowie 2. Brygady Zmechanizowanej, mającej swoją siedzibę w pobliskim Złocieńcu.

Kto jest odpowiedzialny za to niecodzienne odkrycie? Członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego „Misericordia” natknęli się na amunicję podczas swoich działań eksploracyjnych, które przeprowadzali w okolicach kortu tenisowego. Można by rzec, że ich pasja do historii przyniosła owoc w postaci ponad 70 pocisków, które były kompatybilne z bronią maszynową używaną w trakcie II wojny światowej.

Niezwłocznie po ujawnieniu swojego niezwykłego znaleziska, członkowie stowarzyszenia powiadomili właściwe organy ścigania. Policja natychmiast przyszła na miejsce, gdzie zabezpieczała teren do momentu przybycia profesjonalistów – saperów. Dzięki ich wspólnym działaniom możliwe było bezpieczne zabezpieczenie amunicji.