Wizyta partnerska strażaków powiatu Drawsko Pomorskie w Niemczech

Wizyta partnerska strażaków powiatu Drawsko Pomorskie w Niemczech

Jesienią 2023 roku, dokładnie pomiędzy 16 a 20 października, nastąpiło ważne wydarzenie w ramach współpracy międzynarodowej. Stało się to dzięki programowi partnerskiemu powiązanemu z powiatami Drawsko Pomorskie oraz Bad Segeberg w Niemczech. Właśnie wtedy sześcioro delegatom z naszego polskiego powiatu przyszło spotkać się twarzą w twarz z niemieckimi partnerami.

Delegacja z Drawsko Pomorskiego składała się z sześciu osób. W jej składzie byli: Agnieszka Kałamajska, reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną z Czaplinka; Tomasz Dębowski, członek Ochotniczej Straży Pożarnej Broczyno; Ireneusz Adamczyk, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej Ostrowice; Magdalena Naumiak, przedstawicielka Ochotniczej Straży Pożarnej Poźrzadło Wielkie; Mateusz Waszczyk, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej Nowe Worowo oraz Katarzyna Szlońska-Getka, Sekretarz Powiatu Drawskiego.

Podczas spotkania oficjalnego z niemieckimi odpowiednikami, czyli przedstawicielami straży pożarnych oraz władzami powiatu, doszło do wymiany doświadczeń i rozmów na temat przyszłej współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami straży pożarnej. Była to też okazja do wypracowania konkretnych planów na nadchodzący rok. Wśród nich znalazły się: organizacja wspólnych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, a także udział w zawodach sportowych Pożarniczych Drużyn Młodzieżowych OSP.