Wysokie mandaty nic nie zmieniły

Wysokie mandaty nic nie zmieniły

Weekend na drogach

W czasie ostatnie weekendu Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie mieli pełne ręce roboty. W ich ręce wpadło 4 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 3 piratów drogowych, którym udało się przekroczyć dozwoloną prędkość aż o 50 km/h.  Miało to miejsce w terenie zabudowanym.  Mimo wprowadzenia wyższych mandatów oraz stałych próśb i apeli o zachowani ostrożności na drodze i kierowani się rozsądkiem nie możemy mówić o spadku ilości zatrzymanych kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych.

Drogówka czuwa nad bezpieczeństwem

Główną przyczyną wypadków na drodze jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Jadąc zbyt szybko, stajemy się zagrożeniem nie tylko dla siebie. Jesteśmy zagrożeniem również, a nawet przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Wiele osób jednak o tym nie pamięta, a  zmiana wysokości mandatów zdaje się nie robić na nich większego wrażenia.  W miniony weekend funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy trzem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h przemieszczając się po terenie zabudowanym.  Kierowców nieprzestrzegających ograniczeń prędkości było aż 120. Do tego należy doliczyć osoby, które wsiadły za kółko, nie posiadając uprawnień. Zgodnie  z nowymi przepisami nie jest to karane mandatem. Od razu zostaje skierowany wniosek do sądu, wskutek czego wydawany jest zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijani na drodze

Oprócz kierowców przekraczających dozwoloną prędkość ogromne zagrożenie na drodze stwarzają osoby prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu. Często być może nie jesteśmy świadomi tego, jaki wpływ na nasz organizm ma wypity  alkohol. Należy podkreślić, że przede wszystkim wpływa na naszą koordynację ruchową i zaburza odbiór bodźców psychofizycznych. Przez co  wpływa w znaczący sposób na bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu.

Wysokimi mandatami ukarała kierowców policja także w Kościerzynie, o czym informuje strona ekoscierzyna.pl

Jeden komentarz o “Wysokie mandaty nic nie zmieniły

Dodaj komentarz