Złocieniecki Ośrodek Kultury otrzymuje dofinansowanie na organizację trzydniowego rajdu harcerskiego

Złocieniecki Ośrodek Kultury otrzymuje dofinansowanie na organizację trzydniowego rajdu harcerskiego

Wspólne wysiłki Złocienieckiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Złocieńcu, grupy młodzieżowej „Pestki w Akcji” oraz Hufca Szczecinek ZHP przyniosły efekty w postaci dofinansowania na przeprowadzenie inicjatywy pod nazwą „Człap, człap na harcerski raj(d) – wędrówka śladami historii Złocieńca”.

Inicjatywa ta planuje zorganizowanie trzydniowego rajdu harcerskiego, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2023 roku. Rajd ten jest skierowany do młodych osób pragnących spróbować swoich sił w harcerstwie oraz członków grupy „Pestki w Akcji”. Program rajdu obejmuje liczne warsztaty, spotkania, różnorodne zajęcia oraz zabawy. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli również okazję na historyczny spacer po Złocieńcu pod przewodnictwem Pawła Redmana.

Podczas trzech dni trwania rajdu, uczestnicy będą mieli szansę na rozwijanie swoich umiejętności poprzez udział w warsztatach z podstaw języka migowego, recyklingu plastycznego, zatytułowanych „Pierścień harcerski”, oraz warsztatach poświęconych zwyczajom harcerskim. Ponadto, organizatorzy planują przeprowadzić konkurs na projekt logo i naszywki dla lokalnej drużyny harcerskiej działającej na terenie Złocieńca.