Kolejne wyzwanie dla strażaków ze Złocieńca: pożar budynku gospodarczego w Warniłęgu

Kolejne wyzwanie dla strażaków ze Złocieńca: pożar budynku gospodarczego w Warniłęgu

Właśnie nadeszły informacje od strażaków działających na terenie Złocieńca o najnowszym incydencie, który wymagał ich interwencji. W nocy, dokładnie o 0.20, zostali wezwani do miejscowości Warniłęg, gdzie wybuchł pożar w jednym z budynków gospodarczych.

Po przybyciu pierwszych zespołów ratowniczych na miejsce okazało się, że ogień ogarnął cały budynek. W wyniku rozbuchania się ognia doszło do całkowitego zniszczenia dwóch samochodów osobowych, kilku jednośladów oraz części warsztatu samochodowego znajdującego się w budynku.

Ze względu na panujące niskie temperatury, strażacy byli zmuszeni opracować alternatywne źródło czerpania wody. Hydranty okazały się bezużyteczne, ponieważ zawory zamroziły. Dlatego strażacy wykorzystali pobliski stawek jako tymczasowe źródło wody potrzebnej do gaszenia pożaru.

Strażacy podjęli również działania mające na celu ochronę sąsiedniego budynku mieszkalnego, który był narażony na rozprzestrzenianie się ognia. Mimo ich heroicznej walki z żywiołem, straty materialne wynikające z tego pożaru są znaczne.