Nowy nawóz OrCal®Zl pHregulator – innowacyjna propozycja od ZWiK Złocieniec

Nowy nawóz OrCal®Zl pHregulator – innowacyjna propozycja od ZWiK Złocieniec

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Złocieńcu wprowadza nowe rozwiązanie w dziedzinie nawozów – produkt o nazwie OrCal®Zl pHregulator. Dyrektor placówki przekazał nam, że ten innowacyjny nawóz jest tańszy, bezpieczny i nie ustępuje jakością innym dostępnym na rynku produktom tego typu.

W ofercie znajduje się nawóz OrCal®Zl pHregulator dostępny zarówno w formie sypkiej, jak i pakowany w worki typu big-bag o masie 1 tony. Jako ciekawostkę, warto dodać, że zakład w Złocieńcu posiada specjalistyczną wagę z możliwością wjazdu pojazdów czy przyczep. Jak nas poinformował Wojciech Pawłowicz, prezes ZWiK w Złocieńcu, magazynowanie produktu odbywa się na terenie zakładu przy ulicy Sadowej 5.

Nawóz OrCal®Zl pHregulator to połączenie składników organicznych i mineralnych z aktywnym hydratem wapnia. Działanie produktu polega na odkwaszaniu i użyźnianiu gleby oraz dostarczaniu składników pokarmowych dla roślin. Hydrat wapnia Ca(OH)2 to związek o wyjątkowo wysokiej aktywności i skuteczności w zakresie neutralizacji kwasów w glebie. Jest on lepszym rozwiązaniem dla ziemi niż tradycyjne odkwaszanie za pomocą tlenku wapnia. Dodatkowo, zawartość substancji organicznej wpływa na poprawienie struktury gleby, zwiększa ilość próchnicy i stymuluje aktywność biologiczną.

Produkcja nawozu OrCal®Zl pHregulator odbywa się podczas przetwarzania osadów ściekowych, co ma miejsce bezpośrednio na nowoczesnej linii produkcyjnej zlokalizowanej w zakładzie w Złocieńcu.