Spotkanie sołtysów gminy Złocieniec po wyborach sołtysów i rad sołeckich

Spotkanie sołtysów gminy Złocieniec po wyborach sołtysów i rad sołeckich

W dniu 1 lipca 2024 r. w siedzibie ratusza umiejscowionym w Złocieńcu, miało miejsce historyczne zdarzenie. Po raz pierwszy od czasu przeprowadzenia wyborów sołtysów oraz rad sołeckich, zorganizowano konwent sołtysów z terenu gminy Złocieniec. Spotkanie zainaugurowała Burmistrz miejscowości, Małgorzata Głodek, która na wstępie wręczyła podziękowania dla obecnych sołtysów.

Na obradach poruszono wiele kwestii, ale jednym z kluczowych momentów było przeprowadzenie wyborów na Przewodniczącego Konwentu Sołtysów. Wybór padł na Andrzeja Bielawskiego, pełniącego funkcję sołtysa Chlebowa. Na zastępców Przewodniczącego zostali natomiast wybrani: Dorota Przywarska – Sołtys Siecina oraz Grzegorz Krysztofiak – Sołtys Bobrowa.

W trakcie zebrania zapadły także decyzje dotyczące organizacji dożynek gminnych. Ustalono, że odbędą się one 7 września 2024 r. na terenie Darskowa. W związku z tym zapadła decyzja o powołaniu zespołu odpowiedzialnego za kwestie organizacyjne tego wydarzenia. Na koniec spotkania podjęto kwestie bieżące, dotyczące funkcjonowania poszczególnych sołectw.