Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego z poetką Joanną Turczyn

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego z poetką Joanną Turczyn

Uczniowie ze Złocienia, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego, mieli niecodzienną okazję spotkać się osobiście z poetką Joanną Turczyn. Było to wyjątkowe doświadczenie pozwalające młodym ludziom na bezpośrednie zapoznanie się z twórczością i osobą pisarki, która mieszka oraz pracuje jako nauczycielka w ich mieście.

Poezja, którą tworzy Joanna Turczyn, jest porównywana do muzyki – jest zarówno pełna brzmienia i cichej melodii, agresywna i subtelna, dynamiczna i łagodna. Język jej utworów poprzez intonacje, znaczeniowe kombinacje słów i precyzyjne obrazy nabiera bogactwa emocji i unikalnej oryginalności. To właśnie z tym wybitnym talentem literackim mieli okazję się spotkać uczniowie ze Złocienia.

Joanna Turczyn, która mieszka i pracuje w Złocieniu, przez wiele lat pisała swoje wiersze jedynie dla siebie. Od roku 2011 jest aktywnie zaangażowana w portal E-literaci, na którym publikuje swoje utwory. Pierwszy tomik jej poezji, zatytułowany „Przystań”, składa się z wierszy zamieszczonych na tym portalu. Ponadto, jej twórczość można znaleźć na stronie eMultipoetry, w Kronikarzu Obywatelskim, w zeszytach literackich oraz w antologiach, takich jak IV Antologia Nagie serca, wydana przez Stowarzyszenie Autorów Polskich, którego jest członkiem od 2012 roku. W tym samym roku opublikowała także dwa tomiki poetyckie: „Myśli w stos poukładane” i „Jesiennienie”. Jest również autorką opowiadania „Pasażerka”, które można znaleźć w zbiorze „Książki Moja Miłość”.

„Kwiat zakazanego drzewa” to najnowsza książka Joanny Turczyn, czwarty tomik jej poezji. Jej twórczość pokazuje umiejętność łączenia współczesnego świata z nieodległym światem swojej własnej wyobraźni, ukazując je w realnym kontekście.