Wielka impreza volleyballowa dla młodzieży – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kiesiela o Puchar KINDER Joy of moving

Wielka impreza volleyballowa dla młodzieży – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kiesiela o Puchar KINDER Joy of moving

Najważniejsze i największe w skali kraju wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży, czyli Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kiesiela o Puchar KINDER Joy of moving, stanowią istotny punkt w kalendarzu młodych miłośników tego sportu. 16 grudnia miała miejsce pierwsza kolejka tych emocjonujących rozgrywek, która odbyła się w Policach. W tym prestiżowym turnieju wzięły udział zawodniczki z Kliu Sportowego Ogniwo Złocieniec.

Mistrzostwa otwarte są dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy reprezentują różne formy organizacyjne: szkoły, kluby sportowe, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty niezrzeszone. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią ważną platformę do demonstracji umiejętności młodych talentów.

Całe zawody podzielone są na trzy etapy: eliminacje na poziomie województw, finały wojewódzkie i najbardziej oczekiwane przez młodych siatkarzy wydarzenie, czyli Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving. Jest to punkt kulminacyjny tych zawodów, który przyciąga najwięcej uwagi zarówno uczestników, jak i publiczności.