Akcje strażackie podczas intensywnego pożaru w Złocieńcu

Akcje strażackie podczas intensywnego pożaru w Złocieńcu

Podczas zmrożonej nocy z 11 na 12 grudnia, około czwartej nad ranem, służby ratownicze otrzymały dramatyczne zgłoszenie. Informacja dotyczyła wybuchu ognia w jednym z budynków w mieście Złocieniec, konkretniej na ulicy 11 Listopada.

Gdy pierwsze zespoły strażaków dotarły na miejsce sytuacji, okazało się, że ogień jest niezwykle intensywny i obejmuje dwie kondygnacje budynku. Rozmiar pożaru był tak duży, że zarówno parter, jak i pierwsze piętro były całkowicie pochłonięte przez płomienie.

Sytuacja mogła być o wiele trudniejsza, ale na szczęście budynek był już niezamieszkany. Mimo to, strażacy bez wahania rozpoczęli akcję ratunkową. Dzięki ich profesjonalizmowi i determinacji udało im się szybko opanować sytuacje i ugasić pożar. Dodatkowo przeprowadzono dokładne przeszukanie budynku, aby upewnić się, że nikt nie znajduje się w jego środku.

W całej operacji brali udział strażacy z różnych jednostek: Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec, Państwowa Straż Pożarna Drawsko Pomorskie, Ochotnicza Straż Pożarna Siemczyno oraz Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Worowo.