Heroiczna interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie: Uratowany samiec sarny

Heroiczna interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie: Uratowany samiec sarny

W niedzielne popołudnie, 24 marca, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie (należące do gminy Borne Sulinowo) przeprowadzili nietypową operację ratunkową. Tym razem nie objęła ona tłumienia pożaru, ale oswobodzenie samca sarny, który nieszczęśliwie utknął między prętami ogrodzenia.

Sytuacja ta stanowiła główny powód, dla którego strażacy zostali wezwani na prywatną posesję. Jak informują, ich jednostka została skierowana specjalnie do przeprowadzenia akcji ratunkowej na rzecz dzikiego zwierzęcia. Głównym celem było uwolnienie kozia sarny, który z niewiadomych przyczyn znalazł się w opresji, zablokowany między metalowymi szczeblami ogrodzeniowymi.

Działania strażaków zakończyły się sukcesem. Udało im się oswobodzić zwierzę bez powodowania mu jakichkolwiek obrażeń. Co więcej, samiec sarny, po zaistniałej przygodzie, mógł na własnych nogach powrócić do swojego naturalnego środowiska. Tym samym, zakończył się kolejny dzień pracy druhów z OSP w Łubowie, którzy tym razem udowodnili, iż nie boją się stawić czoła nawet najmniej typowym wyzwaniom.