Przywitanie wiosny z entuzjastami turystyki i sportu na rajdzie o nazwie "Witamy Wiosnę z jajami"

Przywitanie wiosny z entuzjastami turystyki i sportu na rajdzie o nazwie "Witamy Wiosnę z jajami"

W niedzielne popołudnie, 24 marca, pasjonaci podróży oraz zwolennicy aktywnego relaksu zgromadzili się na imprezie plenerowej – turystycznym rajdzie. Wydarzenie to zostało zorganizowane pod sugestywnym hasłem „Witamy Wiosnę z jajami”. Uczestnikom tego wydarzenia zaproponowano dwie różnorodne trasy: dla pieszych o długości 14 km oraz dla miłośników kolarstwa, która mierzyła aż 30 km.

Finalnym punktem obu tras był malowniczy zakątek nad Jezioro Małe Dołgie, położony w pobliżu miejscowości Zagozd. Tam, przy ognisku, odbyło się uroczyste spotkanie wszystkich uczestników rajdu. W skład grupy wchodzili nie tylko mieszkańcy gminy Drawsko Pomorskie, ale również osoby ze Złocieńca, Węgorzyna i innych okolicznych miejscowości. Łącznie, w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Piesi uczestnicy rozpoczęli swoją trasę w Drawsku Pomorskim, skąd przeszli drogą Wiśniową do Zarańska. Kolejnymi etapami ich wędrówki była niedokończona autostrada „berlinka”, która prowadziła ich do celu. Rowerzyści natomiast, po wyjeździe z Drawska Pomorskiego, udali się do Zarańska, a następnie przez Zajezierze dotarli do Zagozdu.

Po przybyciu na miejsce, uczestnicy u schyłku dnia bawili się przy ognisku, które napełnione było radosnym gwarem. Każdy mógł też posilić się smaczną grochówką oraz słodkościami, przygotowanymi przez lokalne gospodynie z Zagozdu. Nie zabrakło również tradycyjnego rytuału topienia Marzanny, którą członkowie klubów morsa z Drawska, Węgorzyna, Zagozdu i Łobza wcześniej podpalili i wrzucili do wody.