Niekorzystne warunki pogodowe stały się przyczyną niebezpiecznej sytuacji na Jeziorze Lubie

Niekorzystne warunki pogodowe stały się przyczyną niebezpiecznej sytuacji na Jeziorze Lubie

Siłę natury mogli dzisiaj odczuć na własnej skórze kajakarze pływający po Jeziorze Lubie. Nieprzyjazne warunki atmosferyczne, z silnym podmuchem wiatru na czele, doprowadziły do dramatycznej sytuacji – wywrócenia się kajaków.

Aby pomóc kajakarzom w potrzebie, wezwano na miejsce zdarzenia służby ratownicze. Zespół ratowników otrzymał informację o incydencie 2 maja, a zadysponowanie jednostki nastąpiło punktualnie o godzinie 12:15. Miejscem, do którego skierowano ratowników, była miejscowość Lubieszewo, położona nad Jezioro Lubie.

Ochotnicza Straż Pożarna z Złocieńca przekazała informację o szczegółach zdarzenia. Okazało się, że w wyniku wywrócenia kajaków trzy osoby znalazły się w akwenie jeziora. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji strażaków, wszystkie osoby zostały bezpiecznie ewakuowane na łódź ratowniczą.

Służby ratownicze zwróciły uwagę na fakt, że każda z osób znajdujących się w wodzie miała na sobie kamizelkę ratunkową. Dzięki temu i profesjonalnej pomocy strażaków, nikt nie odniósł żadnych obrażeń podczas tego potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia.