Utrudnienia na ulicy Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim – niezabezpieczona dziura w asfalcie

Utrudnienia na ulicy Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim – niezabezpieczona dziura w asfalcie

We współczesnej infrastrukturze drogowej Drawska Pomorskiego od kilku tygodni pojawił się problem – na arterii komunikacyjnej, jaką jest ulica Złocieniecka, będąca częścią drogi krajowej numer 20, dostrzeżono olbrzymią niszę w nawierzchni. Problemem jest brak zabezpieczenia tej dziury przez jej zarządcę – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Nawet pomimo regularnych inspekcji stanu nawierzchni przeprowadzanych przez pracowników GDDKiA na obszarze Drawska Pomorskiego, nadal nie podjęto próby naprawy uszkodzenia.

Potencjalna kolizja z taką dziurą w drodze może prowadzić do poważnych uszkodzeń samochodu. Taki scenariusz miał miejsce w ostatnim czasie. Jeden z mieszkańców Drawska Pomorskiego postanowił upublicznić ten problem, publikując o tym informacje online. Relacjonuje on sytuację następująco: „Chciałbym skierować uwagę do sytuacji dotyczącej drogi krajowej nr 20, gdzie ogromna dziura w nawierzchni utrzymuje się już ponad dwa miesiące. Dzisiaj doszło do uszkodzenia opony w moim prywatnym samochodzie. Chciałbym zapytać, gdzie są osoby odpowiedzialne za stan tego odcinka drogi?” – pisze obywatel internetu.

Jego frustracja jest dalej wyrażana w komentarzu: „Nie zamierzam odwoływać się do policji, ponieważ to tylko spowoduje więcej pracy dla funkcjonariuszy niż warto. Ludzie, którzy są odpowiedzialni za ten stan rzeczy, powinni natychmiast podjąć działania, ponieważ to stwarza duże napięcie” – komentuje mieszkaniec Drawska Pomorskiego.