Pies bohater odznaczony medalem

Pies bohater odznaczony medalem

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nikogo nie trzeba raczej przekonywać. Jest to wierne i oddane zwierzę. W obronie właściciela jest w stanie poświęcić swoje życie. Psy dysponują również niesamowicie rozwiniętym zmysłem węchu, który jest w stanie  wykryć to, co dla ludzkich zmysłów jest niedostępne.  Jest to często wykorzystywane do wykrywania narkotyków oraz innych odżywek. Czworonożni przyjaciele są w stanie przewidzieć atak padaczki i mogą  nim poinformować osoby z otoczenia chorego. Jak widać, psy są niezawodne i mają wiele ukrytych talentów. Jednak o psie saperze chyba nikt do tej pory nie słyszał.

 

Pies saper otrzymał medal od prezydenta Ukrainy

Słynny pies o imieniu Patron dostał medal z rąk samego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.  Jack Russel Terier specjalizuje się w wykrywaniu min. Na co dzień służy w armii ukraińskiej i jest niezawodnym saperem. Ulubionym smakołykiem Patrona, którym zostaje nagradzany po wykonanej pracy, jest ser.

Pies pomaga i dotrzymuje towarzystwa służbą, które każdego dnia ratują życie Ukraińców.  Patron specjalizuje się w wykrywaniu min, bomb, niewypałów, niewybuchów oraz szczątków materiałów  wybuchowych.  Za swoją rzetelnie wykonywaną pracę  na rzecz bezpieczeństwa kraju, prezydent Wołodymyr Zełenski odznaczył go medalem.

Trudno oprzeć się urokowi tego uroczego zwierzaka. Nic więc dziwnego, że pokochał go internet i zyskał sobie fanów na całym świecie.

Od początku wojny Patron wykrył ponad 200 materiałów wybuchowych i udało mu się zapobiec ich detonacji.

Więcej na temat rasy Jack Russel Terrier można przeczytać na stronie https://www.zwierzak.pl/