Ponowne zbadanie sprawy drawskich przetargów kończy się umorzeniem postępowania

Ponowne zbadanie sprawy drawskich przetargów kończy się umorzeniem postępowania

W obliczu zarzutów dotyczących przekroczenia uprawnień przez wicestarostę Drawskiego oraz Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego, Prokuratura Rejonowa w Wałczu podjęła decyzję o umorzeniu postępowania. Wszelkie informacje sugerujące potencjalne naruszenia prawa nie znalazły potwierdzenia.

Zarzuty, które wysunął były wicestarosta drawski, dotyczyły przypuszczalnego osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez manipulację wynikami przetargów publicznych. Jednak po intensywnym śledztwie, prokuratura nie znalazła dowodów na takie działania.

Na rozmowę odniosła się Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, Urszula Ptak, która wyznała, że całe to zdarzenie było dla niej i jej rodziny niezmiernie bolesne przez wiele miesięcy. Podkreśliła również swoje wieloletnie doświadczenie jako samorządowiec. Wyraziła przekonanie, że zarówno ona, jak i pan Waldemar Włodarczyk – były burmistrz i obecny wicestarosta – nie zasłużyli na takie traktowanie. Zauważyła, że radny nie posiada uprawnienia do podpisywania kontraktów ani zatrudniania w starostwie, co powinien wiedzieć były wicestarosta powiatu.

Pomimo ciągle trwającej atmosfery konfliktu, zarówno wicestarosta Drawski jak i Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego, deklarują chęć dalszego aktywnego uczestnictwa w działaniach drawskiego samorządu powiatowego.