Remont dróg nie ma końca

Remont dróg nie ma końca

Przeciąga się remont drogi wojewódzkiej 163 łączącej Połczyn Zdrój z Czaplinkiem. Najprawdopodobniej prace na tym odcinku potrwają jeszcze kilka miesięcy.  Jak można było zauważyć, z budowy zniknął ciężki sprzęt, maszyny oraz kontenery magazynowe i socjalne. Można z tego wyciągnąć jeden wniosek – remont zakończył się .  Te informacje potwierdzają mieszkańcy, którzy mieli okazje rozmawiać z pracownikami zatrudnionymi przy remoncie drogi.

 

Czy prace będą kontynuowane?

Podczas spotkania z mieszkańcami Kluczewa, burmistrz Czaplinka przybliżył problem związany z przerwanym remontem drogi. Przekazał on kilak istotnych informacji i wyjaśnił co jest przyczyną przestoju. Według jego słów, pomimo dużej zdolności finansowej i posiadanych środków, firma które rozpoczęła prace remontowe nie jest w stanie ich kontynuować.  Przyczyną jest wzrost cen materiałów budowlanych i kosztów związanych z obsługą budowy. Te czynniki sprawiły, że kontynuowanie prac jest po prostu nieopłacalne.

W związku z zaistniałą sytuacją prowadzone są rozmowy z Urzędem Marszałkowskim odnośnie dofinansowania wstrzymanej inwestycji. Należy się jednak spodziewać, że w ciągu najbliższych miesięcy problem nie zostanie rozwiązany, a trasa pozostanie nieprzejezdna.

Do tego dochodzi jeszcze kiepski stan dróg wojewódzkich i powiatowych z Połczyna do Czaplinka.  Dziennie przejeżdża tamtędy tysiące samochodów, przyczyniając się do pogorszenia stanu nawierzchni.  Jednak w okresie letnim sytuacja może stać się krytyczna.  Będziemy mieli wówczas do czynienia z ogromną ilością turystów kierujących się w stronę wybrzeża. Należy liczyć się z zatorami w Czaplinku i jego okolicy.