W Złocieńcu odbędzie się festiwal podróżniczy "Złocieniec na 16 południku"

W Złocieńcu odbędzie się festiwal podróżniczy "Złocieniec na 16 południku"

„Złocieniec na 16 południku”, festiwal podróżniczy, zapoczątkuje swoją trzydniową edycję 29 września 2023 roku w Złocieńcu, na Pomorzu Zachodnim. Wydarzenie to jest nie tylko okazją do spotkań z podróżnikami, ale również do skorzystania z wielu innych atrakcji i śledzenia licznych wydarzeń.

Zarówno Złocieniecki Ośrodek Kultury jak i gmina Złocieniec są organizatorami tego festiwalu i razem stworzyli plan na 16 różnych wydarzeń. Program obejmuje nie tylko prelekcje i spotkania autorskie z podróżnikami, ale także filmy, widowiska, warsztaty i koncert.

Na liście gości potwierdzających swoją obecność znajdują się znani podróżnicy tacy jak Maja Hawranek, Szymon Opryszek, Piotr „Fisher” Rosiński, Izabella i Piotr Miklaszewscy, Bartek Sabela, Marcin Korzonek, Paweł Łapuć oraz Zdzich Rabenda.

Podczas festiwalu poruszone zostaną liczne tematy, w tym między innymi kwestia podróżowania z dziećmi. W niedzielę naczelnym tematem będą rowery oraz ekologia. Zarówno uczestnicy jak i sympatycy festiwalu będą mogli wziąć udział w akcji sprzątania świata oraz samego Złocieńca. Warto również dodać, że podczas festiwalu wystąpi Dawid Borysiewicz ze swoim zespołem.