Interwencja służb ratowniczych związana z zagrożeniem pożarowym w domu jednorodzinnym w Złocieńcu

Interwencja służb ratowniczych związana z zagrożeniem pożarowym w domu jednorodzinnym w Złocieńcu

Na początku marca, dokładnie pierwszego dnia tego miesiąca, służby ratownicze zostały wezwane do reagowania na sytuację kryzysową w Złocieńcu. Konkretniej rzecz ujmując, zgłoszenie dotyczyło ulicy Bolesława Prusa i miało charakter pożarowy. Osoba zgłaszająca incydent informowała o wystąpieniu ognia w piwnicy budynku mieszkalnego typu jednorodzinnego.

Ochotnicza Straż Pożarna ze Złocieńca, Wojskowa Straż Pożarna z miejscowości Budowo oraz strażacy będący członkami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze znajdującego się nieopodal Drawsko Pomorskie, zostali powiadomieni o sytuacji i skierowani na miejsce ewentualnego pożaru. Ich zadaniem było stawienie czoła potencjalnemu zagrożeniu i minimalizowanie szkód.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia oraz przeprowadzeniu szczegółowego rozpoznania okazało się, że źródłem problemu było nieszczelne miejsce w piecu centralnego ogrzewania. To właśnie stąd wydobywał się dym, który zaniepokoił mieszkańców i skłonił ich do powiadomienia służb ratowniczych.