Kolejne działania policjantów z powiatu

Kolejne działania policjantów z powiatu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Prowadzą w tym celu wiele zadań, które minimalizują także ryzyko wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W najbliższym czasie na drogach powiatu realizowane będą działania “NURD”. 

Policjanci z regionu skupiają się szczególnie na bezpieczeństwie na drogach, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Prowadzonych jest również wiele działań, skierowanych do poszczególnych uczestników ruchu drogowego. O jednych z poprzednich pisaliśmy m.in. w artykule: “Pieszy i rower” – działania na terenie powiatu

Mł. asp. Karolina Zych informuję, że wśród najważniejszych działań wyróżnia się także edukację kierowców, którzy często nie są świadomi, jakim zagrożeniem są dla pieszych, rowerzystów lub motocyklistów. Chcąc zwiększyć lokalną świadomość, policjanci współpracują również z władzami lub organizacjami pozarządowymi. 

Mundurowi w ramach działań “NURD” prowadzą kontrolę w ruchu drogowym, szczególnie w miejscach, w których dochodzi do zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Ponadto sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów oraz zachowania kierowców, nieprzestrzegających zasad ruchu drogowego.