Wybuch pożaru na poddaszu bloku mieszkalnego w Złocieńcu: dwie osoby ewakuowane, nikt nie odniósł obrażeń

Wybuch pożaru na poddaszu bloku mieszkalnego w Złocieńcu: dwie osoby ewakuowane, nikt nie odniósł obrażeń

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Złocieńcu w województwie zachodniopomorskim. Pożar strawił poddasze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Przed przybyciem jednostek ratowniczych, dwie osoby mieszkające w budynku zdążyły opuścić niebezpieczne miejsce. Szczęśliwie, nikt nie doznał obrażeń.

Zgłoszenie o wybuchu pożaru na ulicy Glinianej wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 9:20. W momencie wybuchu pożaru w budynku przebywała jedna rodzina. Na szczęście, obie osoby zdążyły samodzielnie opuścić zagrożony dom, zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe.

Informację o tym, że sytuacja została opanowana przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Potwierdził on, że ogień, który wybuchł na poddaszu, został już opanowany i nie stanowi dalszego zagrożenia.

Nie odnotowano żadnych ofiar w wyniku tego zdarzenia. Pożarem zajmowało się łącznie 12 zastępów straży pożarnej, które skutecznie ugasiły płomienie i zapobiegły ich rozprzestrzenianiu się.