Trwają przygotowania do dożynek

Trwają przygotowania do dożynek

Już niedługo, bo 3 września będzie można wziąć udział w Dożynkach Gminnych Drawska pomorskiego, które odbędą się w Rydzewie. Przygotowania do tego wydarzenia ruszyły już pełną parą. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zadba o to, aby wszystko odbyło się należycie i z klasą.

Na terenie Drawska Pomorskiego można już spotkać charakterystyczne dla dożynek, słomiane postacie, które są zaproszeniem do udziału w zabawie.

Występy ludowych zespołów, wieńce dożynkowe to tylko przykłady licznych atrakcji, jakie przygotowuje się na 3 września. Zabawa odbędzie się obok chaty strażackiej koło jeziora. W planie celebrowania kultury ludowej znalazły się między innymi: msza za rolników oraz ich rodziny, a także ceremonia wręczania chleba i obtaczania wieńców.

Po części oficjalnej, od godz. 14 będzie można wziąć udział w zabawie. Uczestnicy dożynek zostaną zaproszeni na warsztaty  jarmark ludowy. Odbędą się również pokazy tworzenia ludowego rękodzieła. Dodatkową atrakcją będą występy lokalnych zespołów ludowych oraz koncert zespołu muzycznego.  Nikt nie wyjdzie z dożynek głodny. Wszyscy uczestnicy mogą bowiem liczyć na degustację przygotowanych specjalnie a tę okazję regionalnych przysmaków.

Tak jak w poprzednich latach, w programie imprezy znalazł się jarmark sztuki i kultury ludowej. Nie może także zabraknąć Dożynkowego Turnieju Sołectw, który zostanie przygotowany przez Urząd Miasta Drawska Pomorskiego.

Jeśli wybieracie się na dożynki, na pewno się nie rozczarujecie. Czeka na was moc atrakcji takich jak wystawy rękodzieła, występy zespołów ludowych, degustacje regionalnych przysmaków, a także zabawy dla dzieci.