Wiosna. Czas porządków i niekoniecznie dobrego nastroju

Wiosna. Czas porządków i niekoniecznie dobrego nastroju

Każdego roku z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Nie możemy się doczekać pierwszych cieplejszych promieni słońca i dłuższych dni. Jednak kiedy już nadejdzie ten czas, nie do końca wszystko jest takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać.

Bałagan w domu i nie tylko

Pierwszą rzeczą, jaką zauważamy w jaśniejszym wiosennym świetle, jest bałagan. Dostrzegamy zakurzone meble, pajęczyny, niedomyte lustro czy ono. Miejsca, które w zimie wydawały nam się uporządkowane, teraz wydają się po prostu brudne. Jednak to dopiero początek. Widząc smugi na lustrze, zabieramy się za ich usunięcie i w tym momencie zaczynam się przyglądać swojej twarzy. A tam, dostrzegamy kilka nowych zmarszczek, nadprogramowe kilogramy i inne niedoskonałości. I tak  to cały wiosenny dobry nastrój znika niczym bańka mydlana na wietrze.

Wiosna, jest trudnym czasem dla naszego organizmu. Możemy odczuwać zmęczenie, senność i rozdrażnienie. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio się o odżywiać, wysypiać i zadbać  o ruch na świeżym powietrzu. Zamiast zauważać swoje wady, skupmy się na wzmocnieniu swojej odporności i zapewnieniu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Z powodu różnych niedoborów możemy się gorzej czuć, a nasza skóra, czy włosy również mogą wyglądać nie tak, jak byśmy chcieli. Nie bądźmy wobec siebie krytyczni i dajmy czas organizmowi na powrót do formy po zimie. Wówczas pełni sił będziemy mogli się cieszyć długimi słonecznymi dniami spędzanymi na świeżym powietrzu. Pamiętajmy również o piciu odpowiedniej ilości wody oraz używaniu kremu z filtrem już od pierwszych wiosennych dni. Dzięki temu nasza skóra będzie zdrowa i promienna. Zapobiegniemy także powstawaniu niepotrzebnych zmarszczek i przebarwień na skórze.